FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Ekskomunika w kościele katolickim

Ekskomunika pochodzi z łacińskiego słowa excommunicatio, co oznacza poza wspólnotą (kościoła katolickiego).Ekskomunika to najsurowsza z kar kościelnych polegająca na całkowitym wyłączeniu członka wspólnoty z życia kościoła. Wbrew temu co się mówi ekskomunika nie została wymyślona przez ludzi, ponieważ w samej ewangelii według świętego Mateusza w rozdziale 18 wersety od 15 do 18 jest napisane co Jezus mówi o ekskomunice. Jezus mówi tak: "Jeżeli twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli cię nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jedną lub dwie osoby, niech cała sprawa rozstrzygnie się w oparciu o dwóch lub trzech świadków. Jeżeli ich także nie posłucha, powiedz o tym Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie posłucha, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
W kościele katolickim kara jaką jest cenzura (tzw. ekskomunika) nie jest ostateczna i jeśli tylko człowiek się poprawi może wrócić do kościoła. Ekskomunika grozi za przeprowadzenie zabiegu aborcji na kobiecie lub poddanie się przez kobietę temu zabiegowi. Innym powodem ekskomuniki jest złamanie tajemnicy spowiedzi przez kapłana, albo przemoc wobec papieża. Także znieważanie postaci eucharystycznych jest zagrożone ekskomuniką. Od niektórych ekskomunik mogą uwolnić wyznaczeni przez biskupa księża lub sam biskup ordynariusz, od innych uwolnić może tylko stolica apostolska między innymi jeśli chodzi o użycie siły wobec papieża. Ekskomunika excommunicatio ferendae sententiae może być stosowana wobec osoby, która dopuściła się publicznego zgorszenia.

Tagi: ekskomunika  ekskomunika w kosciele  ekskomunikowany 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 129, MSN: 2, Yahoo: 81

Link: http://pierwszyportal.pl/teksty,linki,26.html

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele