FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Teflon-politetrafluoroetylen

Dzisiaj teflon jest doskonale znany, ale jeszcze pięćdziesiąt lat temu był używany tylko przez wojsko.Teflon czyli politetrafluoroetylen był używany przez wojsko ponieważ nie było dla niego zastosowań cywilnych. Dopiero francuz wymyślił jak nim pokrywać garnki i patelnie.

Teflon jest polimerem i jest znany w Polsce również pod nazwą tarflen, którą stosują Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. Inna nazwa handlowa to fluon.

To tworzywo sztuczne zostało wynalezione przez Roy'a J. Plunkett'a w 1938 roku przy okazji prac nad środkiem chłodniczym nowego typu do lodówek.
Doktor Roy J. Plunkett pracował na zlecenie firmy DuPont kojarzonej na świecie przede wszystkim z Teflonem. Teflon został wynaleziony w amerykańskim stanie New Jersey w laboratorium Jackson Laboratory.
Proces produkcji i powstawania Teflonu został opatentowany w 1956 roku przez firmę DuPont i to właśnie ta firma wymyśliła i nadała znaną na całym świecie nazwę "Teflon".

Jeśli chodzi o proces otrzymywania teflonu to patent firmy DuPont już wygasł, jednak prawa do nazwy "Teflon" są ich własnością i zgodnie z prawem żaden inny producent Teflonu oprócz nich nie może się posługiwać nawą "Teflon".

Samo tworzywo jest bardzo odporne na działanie związków chemicznych i dzięki silnym wiązaniom nie wchodzi w reakcje z wieloma związkami, ale tylko z nielicznymi.
Teflon jest obojętny chemicznie, jednak ma pewną słabość, a jest nią kwas fluorowodorowy, który dla teflonu jest rozpuszczalnikiem.
Politetrafluoroetylen jest produkowany w procesie emulsyjnej polimeryzacji tetrafluoroetylenu (CF2=CF2). Politetrafluoroetylen jest nietopliwy i przy 260 stopniach staje się miękki i nieco przezroczysty, jednak nie topi się.

Z teflonu wyrabia się patelnie, produkuje się smary i inne.

Tagi: tworzywa sztuczne  teflon  produkcja teflonu  fluon 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 236, MSN: 0, Yahoo: 82

Link: http://pierwszyportal.pl/teksty,linki,26.html

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele