FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Penicylina Fleminga

Penicylinę przez przypadek odkrył szkocki bakteriolog Alexander Fleming urodzony w 1881 roku, a zmarł w 1955 roku.Aleksander Fleming pracował w tym czasie nad Staphylococcus aureus i całkiem przypadkiem odkrył penicylinę, która uratowała już życie milionom ludzi.

Historia penicyliny jest wręcz niesamowita. Było to wówczas, kiedy Fleming pojechał na wakacje i zapomniał przykryć kultur Staphylococcus aureus. W tym czasie dostały się tam zarodniki pleśni i rozwinęły się grzyby na płytce. Ważne jest, że warunki pogodowe w tym czasie ułożyły się w taki sposób, że pozwoliły odkryć penicylinę. Najpierw było chłodno, co spowodowało rozwój pleśni, a potem było ciepło co spowodowało rozwój bakterii.

Kiedy Fleming powrócił z wakacji zauważył, że na płytce z pożywką znajduje się pleśń, a wokoło niej nie ma w ogóle bakterii. Za to na płytce baterie były, ale tylko tam gdzie nie było pleśni.
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Fleming miał na tyle otwarty umysł, że potrafił skojarzyć fakty, bo gdyby nie skojarzył i wyrzucił tę płytkę z rozwiniętą pleśnią, która na pierwszy rzut oka była eksperymentem nieudanym nigdy by nie powstała penicylina.

Fleming nie wiedział wówczas czym jest ta penicylina, którą właśnie odkrył, dopiero przekonał się o doniosłości swojego odkrycia z biegiem lat swojego życia.

Tagi: penicylina  fleming  choroby 

Artykuły o podobnej tematyce:
Choroby krwi
Choroby krwi
Problemy związane z grzybicą

Aktywność robotów sieciowych: Google: 112, MSN: 0, Yahoo: 87

Link: http://pierwszyportal.pl/teksty,linki,26.html

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele