FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Antybiotyki

Antybiotyki są dzisiaj powszechne i znane, a do tego nadużywane przez ludzi do tego stopnia, że nie działają w ogóleZacznijmy od słowa antybiotyki i tego co ono oznacza. Słowo antybiotyki to połączenie dwóch słów greckich pierwsze to słowo "anti" co oznacza "przeciw" i słowo "bios" co oznacza "życie". Czyli mamy tu do czynienia z kombinacją wyrazów oznaczających razem przeciw życiu.

Same substancje czyli antybiotyki to produkty metabolizmu czyli przemiany materii przez drobnoustroje i te substancje będące efektem przemiany materii drobnoustrojów są antybiotykami. Antybiotyki mają za zadanie wpłynąć na struktury komórkowe i metabolizm bakterii przez co zabijają je lub przyhamowują wzrost i podział za sprawą czego bakterie nie mogą się rozmnażać i zakażać dalej.
Antybiotyki dzięki temu, że mają niskie stężenie nie czynią zbyt dużej szkody w organizmie. Jednak ich notoryczne nadużywanie nie kończy się dobrze, bo są to jakby nie było silne substancje.

Auksanografia jest dziedziną, która zajmuje się badaniem antybiotyków oraz stara się je zastosować w jak najbardziej optymalny sposób.

Antybiotyki są bakteriobójcze to znaczy niszczą pojedyncze komórki bakterii i antyseptyczne to znaczy, że blokują możliwość rozmnażania się komórek chorobotwórczych.

Tagi: antybiotyki  antybiotykami 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 274, MSN: 0, Yahoo: 87

Link: http://www.pierwszyportal.pl/teksty,linki,26.html

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele