FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Choroby krwi

Choroby krwi mają to do siebie, że nie są w zupełności zaraźliwe i dlatego mało kto na nie zwraca uwagę.Jeśli idzie o choroby krwi to tyle już się mówi i piszę o nich, a zwłaszcza w internecie, a mimo to ludzie nadal nie zwracają uwagi na szkodliwość tego zjawiska.
Choroby krwi mogą prowadzić nawet do śmierci, ale jeśli nawet doprowadzi do śmierci to taka choroba jest cichym zabójcą. W odróżnieniu od chorób zakaźnych tego typu choroby są bardzo mocno lekceważone, a co za tym idzie mogą zbierać plon śmiertelny.
Hematologia to ta dziedzina nauki, która zajmuje się krwią i chorobami krwi.
W anemii najczęstszej chorobie krwi ulega zmianie ilość czerwonych krwinek w krwi chorego.
Jak wiadomo czerwone krwinki mają za zadanie przenosić tlen i transportować do odległych części ciała. Kiedy jednak zmniejsza się ilość czerwonych krwinek następuje niewydolność układu krążenia. Następstwem tego typu niewydolności jest szybkie męczenie się organizmu przy wysiłku fizycznym ze względu na nie wystarczające dostawy przez krew tlenu. Człowiek mający anemię czuje się ciągle zmęczony.
Można przeprowadzić badania na stężenie hemoglobiny we krwi. Jeśli któraś z kobiet będzie miała hemoglobinę we krwi poniżej 12,0 g/dl wówczas można śmiało mówić o anemii.
Mężczyźni to samo stężenie hemoglobiny jest troszkę wyższe i wynosi 13,5 g/dl. Jedną z rzadkich chorób krwi jest nadpłytkowość samoistna. Choroba ta polega na nadprodukcji czerwonych krwinek krwi co w konsekwencji prowadzi do zatorów.

Tagi: choroby krwi  choroby  krwi 

Artykuły o podobnej tematyce:
Choroby krwi
Penicylina Fleminga
Problemy związane z grzybicą

Aktywność robotów sieciowych: Google: 14, MSN: 0, Yahoo: 63

Link: http://belimo.com.pl/index.php/linki

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele