FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Trafiło ci się życie po rozwodzie? Czy o tym mówić?

Życie po rozwodzie prowadzi do wielu niespodziewanych czasami problemów, choćby takich jak poinformowanie znajomych o innym sposobie życia.Co oznajmić przyjaciołom? To kwestia, przed którą stoi każdy, kto doświadcza życia po rozwodzie. Może już masz doświadczenie... ukrywania się przed znajomymi? Co gorsza, nawet gdy ty tego nie czynisz, na pewno twoi znajomi, tak właśnie czynią. Z jakiego powodu? Nieco już usłyszeli, że może jesteś po rozejściu się, lecz nie potrafią z tobą o tym dyskutować. Zastanawiają się jak funkcjonujesz po rozwodzie, czy to na pewno prawda, albo czy ciebie nie przygnębią, zagadując na ten temat, czy nie będą zbyt gruboskórni. Jest to dla nich wysoce krępująca sytuacja. Dla ciebie zresztą także. Nie trzeba od razu szukać porady psycholog. albo na psychoterapii, sam w prosty sposób możesz to rozwiązać.

Warto sytuację rozwiązać w prosty sposób.
Najkorzystniej jest powiedzieć wszystkim w twoim otoczeniu społecznym, że rozwiedliście się i nie jesteście już w związku. Nawet, jeśli wszyscy mają tego świadomość, każdy z nich musi dowiedzieć się tego od ciebie w bezpośredni sposób, tak, aby wszyscy wiedzieli, co inni wiedzą w tej sprawie. Często wystarczający się okaże lakoniczny komunikat. Niektórym osobom, z którymi nie masz wielkiej chęci wyczerpująco dyskutować o tej sprawie, możesz oświadczyć coś takiego: "Czy wiesz, że rozstaliśmy się? Chcę ci zwyczajnie to oznajmić. Myślę, że niełatwo to przeżyjemy, lecz oboje jesteśmy przekonani, że ostatecznie będzie to właściwe wyjście". Jeśli twój rozmówca ma ochotę się wdać z tobą w spór na ten temat, zdecyduj, czy chcesz tego, czy też nie. Jeżeli nie masz ochoty, powinieneś spokojnie oznajmić: "Cała ta sprawa jest dla mnie teraz dość nieprzyjemna i wolałbym za dużo o tym nie rozmawiać. W tej chwili staram się sobie poukładać życie po rozwodzie. Miło mi wiedzieć, że mam możliwość z tobą o tym pogadać. Zatem wiesz już teraz i ufam, że będziemy mogli nadal współpracować jak kiedyś".
A co jeśli ktoś za bardzo ciekawi się twoim życiem po rozwodzie?
Bez wątpienia, bliżsi przyjaciele i rodzina będą spodziewać się od ciebie wyjaśnień i być może także relacji z ciągu zdarzeń, który był przyczyną do rozwodu. Oczywiście niektórzy i tak pewnie znali sytuację. Wyłącznie od ciebie zależy, czy chcesz dalej opowiadać jak wygląda twoje życie po rozwodzie, albo jak do niego doszło. Jeżeli o pewnych sprawach nie chcesz mówić, powiedz to bez wahania. Z pewnością, co jakiś czas będziesz musiał powstrzymywać ich zainteresowanie, nie wahaj się jednak przed tym. Bądź przy wyjściowym stanowisku, dopóki nie zapragniesz tego zmienić.
Tomasz Czyżewski

Tagi: życie po rozwodzie  żyć po rozwodzie  psychoterapi 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 7, MSN: 0, Yahoo: 55

Link: http://strefadialogu.pl/index.php/reklama/75-przydatne-linki

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele