FanPage RSS
Ekstremalnie Mocny Link Turbo
Oryginalne artykuły czyli totalnie ekstremalne, super mocne linki Turbo

Historia mydła w Europie

Historia mydła na terenie Europy na przestrzeni wieków - nawyki pielęgnacyjne ludzkości, z czego wykonywano pierwsze naturalne mydła i jak powstały konserwanty.Mydło na Świecie było znane już od Starożytności, kiedy to Galowie rozjaśniali nim swoje włosy, a potem Fenicjanie rozpowszechnili mydła z łoju i popiołu roślinnego na Świecie podczas wypraw żeglarskich. W Europie pierwsze mydło pojawiło się w Hiszpanii i we Włoszech, a w Polsce wzmianki o wytwarzaniu mydła sięgają już XIV wieku. Były wytwarzane w gospodarstwach i wykonywano je z łoju zwierzęcego lub oleju roślinnego, który mieszano z ługiem. Mydła używano do mycia ciała i włosów oraz prania i czyszczenia tkanin. Zwykle używali go jedynie chłopi, ponieważ na dworach panował przesąd, że mycie szkodliwie oczyszcza ciało i czyni je bardziej podatnym na wniknięcie szatana. Chłopów tępiono za używanie mydła w jakimkolwiek celu, nierzadko unikając zbliżania się do gospodarstw.

W XIX wieku we Francji odkryto „sztuczną sodę” i syntetyczne zamienniki naturalnych substancji potrzebnych do produkcji mydła, co pozwoliło na rozszerzenie produkcji i dostępności kostek. Cena mydeł znacznie zmalała, jednak było to spowodowane obniżeniem jakości i wartości produktu. Był to okres, kiedy mydła naturalne zostały zepchnięte na margines, a przemysł oparty na syntetycznych, szkodliwych dla zdrowia i skóry składnikach rozkwitał. Wynalezienie konserwantów i detergentów na dobre rozpoczęło erę niezdrowych, ale tanich i ładnie pachnących produktów. W tym czasie pojawiło się na rynku sporo producentów, w kiełkującej gałęzi przemysłu kosmetycznego pojawiła się duża konkurencja, a produkty często z mydłem nie miały nic wspólnego- większość oferowanych kostek była detergentami myjącymi o agresywnym działaniu.

Dopiero w XX wieku w Europie przypomniano sobie o delikatnych, naturalnych produktach. Rozkwitła ekologia i moda na zdrowy tryb życia zgodny z naturą. Obecnie coraz więcej słychać o produktach domowych, naturalnych, tworzonych z lokalnych ziół i ekstraktów. Do łask powracają mydła naturalne, o składach przyjaznych dla środowiska i ludzkiego organizmu. Producenci prześcigają się w oferowaniu produktów „eco”, które najczęściej z ekologią nie mają nic wspólnego. Na szczęście wzrasta również świadomość konsumentów- coraz więcej osób zwraca uwagę na certyfikaty, opakowania i podstawowe składniki danego kosmetyku. Świat powoli wraca do zrównoważonej, bezpiecznej pielęgnacji zgodnej z naturą.

Tagi: kosmetyki  naturalne  sklep 

Artykuły o podobnej tematyce:
Samochodziki Siku nie tylko dla dzieci
Zakupy płyt CD z muzyką
Znak pustyni - ojcowie pustyni
Suknie i sukienki - jaką wybrać ?

Aktywność robotów sieciowych: Google: 15, MSN: 0, Yahoo: 78

Link: http://www.coco-shop.pl/content/9-linki

Toplista stron
add url   aranże aranzacja muzyczna   art   artykuły   artykuły sakralne   artykuły seo   artyści   behangen   bhp   biura rachunkowe   biuro rachunkowe   biznes   blog   blogi   bouwbedrijf   bramy   bydgoszcz   choroby   choroby krwi   dakbedekking   directory   electrawerk   fantastyczne   fantastyka   firma   forum   free   galeria   gps częstochowa   identyfikacja wizualna   kasparow   katalog   katalog stron   katalogi   klussenbedrijf   konto internetowe   kotły   kotły kondensacyjne   koty maine coon   koty norweskie lesne   koty rasowe   kraków   kurs   kursy   leczenie   linki   malarstwo   marynistyka   metaloplastyka   metselwerk   miłość   mp3   muzyka   niszczarki   niszczarki kobra   obrazy   ogrzewanie   ogrzewanie podłogowe   operator koparki   perfumy   pobierz   podkłady muzyczne   poezja   pogodynka   pozycjonowanie   prawo jazdy   prawo jazdy uk   prawo jazdy w anglii   prognoza   projektowanie   projektowanie grafiki   przekaźniki finder   qlweb   randki   ręczniki   reklama   renovation   rubin   rzeźba   schilderwerk   seo   seo friendly   sklep   sklep internetowy   sklep medyczny   sklepy   stucadoorswerk   szkoła jazdy   szkolenia   timmerwerk   transport   turystyka   tvn   usługi   usługi księgowe   warszawa   zabawki   zdjęcia ślubne   zdrowie   zespol na wesele